Догляд за квітами

Як правильно доглядати за квітами?

Зрізана краса квітів потребує правильного догляду!

Погодьтеся, отримувати квіти приємно в будь-який час року, адже живі квіти допомагають виразити будь-які емоції і переживання. Але щоб продовжити життя цієї краси, радимо вам не забувати про правила догляду за зрізаними квітами.

Отже, почнемо з троянд – розкішних квітів з дуже примхливим “характером”, тобто, разом з трояндами у вазі не повинно бути інших кольорів. В першу чергу, зі стебел троянд потрібно видалити шипи і зайве листя, а також косо підрізати стебло (косий зріз стебла збільшує поверхню всмоктування). Як правило, у вологому моху або воді троянди виглядають свіжими протягом десяти днів, але якщо вони почали швидко в’янути – не проблема. Оновіть зрізи на стеблах троянд, які в’януть і додайте горілку в співвідношенні: столову ложку горілки на сімсот-вісімсот мілілітрів води. Такий розчин дозволяє розширити судини стебел, покращує всмоктування води і знезаражує воду, або добавте таблетку аспірину у вазу з квітами.

Якщо говорити про хризантеми, то цим довгожителям не потрібний спеціальний догляд. Досить видалити листя з нижньої частини стебла, і хризантеми простоять у воді близько двох тижнів, тільки не наливайте в вазу багато води. Що стосується лілій, то у вазі з водою вони прекрасно себе почувають до десяти днів. Як тільки нижні квітки на стеблі лілії починають в’янути, їх необхідно зразу видаляти. Оскільки тичинки з пилком можуть забруднити руки або одяг, їх попередньо видаляють. Гвоздики, як і троянди, відрізняються несумісністю з іншими квітами і повинні стояти в окремій вазі. При цьому зрізані гвоздики можуть залишатися свіжими протягом трьох тижнів! Ну і, нарешті, гербери – дуже вибагливі квіти, яким потрібно додавати у воду спеціальні добрива та дезінфікуючі засоби.

Щоб зрізані квіти довго радували око, дотримуйтесь загальних правил. Якщо ви приймаєте квіти в подарунок, їм навряд чи знадобиться видаляти зайве листя і акуратно підрізати стебла – все це вже зроблено. Квіти, куплені в букеті, страждають від зневоднення, і таким квітам обов’язково потрібно допомогти. Наприклад, видаліть листя з нижньої частини стебла, поновіть зрізи стебел під струменем води і потім поставте квіти в ємність з теплою водою. Якщо у рослин м’які стебла, наприклад у соняшників, рекомендуємо зробити на них довгий косий зріз. Завдяки такому зрізу рослинам буде легше вбирати воду. Поставивши красивий букет у вазу, не забувайте перевіряти стан квітів, і регулярно підливайте їм свіжу воду. У спекотні літні місяці і під час опалювального сезону вода випаровується набагато швидше, що негативно позначається на квітах.

На сьогоднішній день в квіткових магазинах продаються дезінфікуючі засоби, розчин амонію і спеціальні добрива, які продовжують життя зрізаних квітів. Найпростіший варіант – це описаний вище розчин горілки. Гниття листя внизу стебла може швидко зіпсувати воду і, тим самим, скоротити життя квітів. Уважно стежте за станом води і не допускайте її забруднення. Помірна температура продовжить свіжість букета, іншими словами, не ставте квіти під прямі сонячні промені або поряд з опалювальними приладами. Регулярно видаляйте засохлі квітки на стеблах рослин і довгі тичинки, що дозволить довше зберегти зрізану красу. Даруйте колір своїм коханим, а доставка квітів від салону “Троянда” буде найкращим подарунком!